Викладач:  Олексюк Наталія Степанівна  - доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи, спеціальної освіти і менеджменту соціокультурної діяльностіНауковець ТНПУ ім. В.Гнатюка.

Обов'язкова (вибіркова) дисципліна циклу професійної (загальної) підготовки

Електронний курс призначено для вивчення дисципліни студентами 2 курсу першого (бакалаврського) рівня підготовки спеціальності 231 Соціальна робота (Соціальна робота), 073 Менеджмент соціокультурної діяльності (Управління навчальним закладом) та 1 курсу другого (магістерського) рівня підготовки спеціальності 016 Спеціальна освіта (Інклюзивна освіта).

Метою вивчення курсу є дослідження виховних і соціалізуючих сил суспільства, способів їх актуалізації, шляхів інтеграції можливостей державних, громадських і релігійних організацій з метою підвищення ефективності процесу соціалізації особистості, групи, суспільства. Основними завданнями курсу є: комплексне вивчення основ соціальної педагогіки; формування стійких уявлень про предмет, мету і завдання соціальної педагогіки, її зв’язки з іншими фаховими дисциплінами, осмислення її значення для широкої соціально-виховної практики; виявлення проблем організації соціально-педагогічної роботи; формування готовності до соціально-педагогічної самоосвіти і самовдосконалення. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні знати предмет, завдання і функції соціальної педагогіки, основні категорії соціальної педагогіки, дидактичні принципи і правила соціально-педагогічної діяльності, призначення, сфери діяльності та функції соціального педагога,  професійно цінні якості, професійні обов’язки соціального педагога, фактори, що визначають ефективність соціально-педагогічного процесу, види, напрями та механізми соціально-педагогічної діяльності, умови, які впливають на процес соціалізації особистості, основні фактори та види соціалізації особистості, типи норм і відхилень від норми, загальні й відмінні ознаки методу, прийому і засобу, зміст роботи соціального педагога з різними категоріями людей і вміти підбирати форми й методи, складати та реалізовувати програми соціалізації особистості, використовувати засоби соціально-педагогічної діяльності як важливі компоненти соціалізації особистості. 

Ключові слова: соціальна педагогіка, особистість, соціально-педагогічний процес, соціальне виховання, соціалізація, норма і відхилення від норми, методи і технології соціально-педагогічної роботи.